Sídlit lze i virtuálně

Každá firma musí sídlit na určité adrese. Musí to tak prostě být, jelikož kdy by y taková firma sídlo neměla, nikdo by ji nenašel. Zákazníky počínaje a třeba státními úřady a dalšími institucemi konče. A firmy určitě k nalezení být musí, neboť kdybychom je neměli kde kontaktovat, těžko by tyto nalezly aspoň nějaký smysl své existence. Nikdo by v nich neutrácel, kdyby nevěděl, kde že se u nich dá utrácet, nikdo by je nemohl třeba ani kontrolovat, zdaňovat a co já vím, co všechno ještě.

Když se tedy někdo rozhodne podnikat, samozřejmě si zakládá svůj podnik, a to na určitém konkrétním místě, kde bude tento sídlit. Přičemž se často vystačí se sídlem na stejném místě, kde ona firma také vykonává svoji činnost, kde se pracuje, vyrábí, obchoduje atd.

firemní byrokracie

Ale někdy podobný objekt není jako sídlo firmy vhodný. A někdy dokonce podnikatel nemá vůbec žádné místo, které by jako sídlo své firmy zaregistroval. A to pak komplikuje nejen existenci stávající, ale i zrod nové firmy. Protože bez sídla se nejen nedá podnikat, ale ani se bez něj žádný byznys rozjet nedá. Napřed tu musí být sídlo, a až pak přichází na řadu všechno ostatní.

A když nemá někdo místo k sídlení, ale přesto podnikat chce, může si zvolit za své působiště i nejlevnější virtuální sídlo Praha. Což je, jak už i sám jeho název napovídá, tak trochu napodobenina Potěmkinovy vesnice. Je to totiž dobře vypadající cizí objekt, kam si podnikatel nechává pouze doručovat korespondenci, respektive kde může občas navíc využít i další služby, ale fyzicky zde vlastně nepodniká. Je to jenom jako sídlo.

podnikové papírování

Ale i takové ‚jenom jako‘ se leckomu hodí. Nejen k tomu, aby si mohl založit firmu i bez vlastního objektu, ale třeba i k tomu, aby vyvolával u veřejnosti lepší dojem. Protože je takové virtuální sídlo lépe vypadající než skutečné podnikatelovo působiště, které by mohlo třeba i více odrazovat než lákat.

A tak kdekdo sídlí se svou firmou virtuálně. A mimo jiné i velice levně.

Den, kdy se nedaří

Kdopak by to neznal? Nejde nám tohle, nedaří se tamhle. Nemůžeme se soustředit nejen na práci, ale na jakoukoliv jinou činnost. To jsou okamžiky, kdy by člověk nejraději zalezl do postele, nebo někam do sklepa a raději vůbec nevystrčil nos. Jo, dobře se to píše a říká, ale ne vždy je to možné. A dát si pár, řekněme šest nebo devět „štamprdlí“ slivovice také nelze. I když jí máme dostatek. Jenže to by asi mohlo přinést drobné negativní účinky. Musí tedy být něco, co tyto účinky nepřináší a bude tělo stimulovat k nějakému jakž takž výkonu.

únava

Někdo to řeší různými tabletkami z lékárny, jejichž účinek je přinejmenším pofiderní. Věřte, že to není to pravé řešení. To je někde úplně jinde a jmenuje se kratom. Že to slyšíte poprvé. No to se není čemu divit. On je to takový novější objev, i když účinky této super věcičky jsou známy již po staletí. Kdysi hodně pradávno se to používalo k léčbě.

Nyní vysvětlím, co to vlastně vůbec je. V podstatě jde o prášek, většinou zelený, který se vyrábí z listí stromů. Tím vznikne velmi účinný stimulátor, který dokáže udělat s tělem i mozkem pravé zázraky.

zelený prášek

Pokud si jej chcete koupit, níže uvidíte jinak barevný text a kliknutím na něj se dostanete přímo k prodejci této zvláštní látky. A naleznete zde i různé poučky a rady. Jednu dám i já. Pokud budete kratom kupovat jinde, nebo od překupníků, každý vám bude tvrdit, že právě on má ten nejlepší. Je to pochopitelné, je prodejce a musí mít zisk. Taková koupě však není dobrá, protože většinou nejde o nejlepší zboží a kdo ví, zda jen někdo nerozdrtil na prášek třeba kopřivy. Vy nakupujte pouze v obchodě „Nejlepší kratom“, kde máte sto procentní jistotu kvalitního zboží se zaručenými účinky. Všechno zde prochází kontrolami, takže koupit zde něco nekvalitního je naprosto vyloučeno. Tak šup, objednávejte, kupujte.

Klimatizaci využívejte rozumně

Když si pořídíte v Brně klimatizaci, může vás to svádět k tomu chladit se v parném létě podobně, jako zelenina v chladničce. Teoreticky to možné je e, klimatizaci lze nastavit na velmi nízkou teplotu, až vás to bude nutit oblékat svetr a teplé ponožky, ale my bychom se rádi pozastavili nad tím, že někteří lidé hazardují se svým zdravím, pokud to s ochlazováním vzduchu přehánějí.

klimatizace v domě

Lékaři se shodují na tom, že by teplota vzduchu uvnitř místnosti, kde je v provozu klimatizace, neměla přesáhnout maximální rozdíl pěti stupňů Celsia mezi vnitřním a venkovním prostředím. Jestliže se uvnitř místnosti pohybujete celý den a nevycházíte ven, v zásadě je to zcela v souladu s naším zdravím, ale v okamžiku, kdy střídavě přecházíte z jednoho prostředí do druhého, vzniká teplotní šok, na který lidské tělo musí náležitě zareagovat.

bytová klimatizace

Nejhůře jsou na tom lidé chronicky nemocní a dříve narození a také malé děti a ženy v těhotenství. Velmi nebezpečné je to pro osoby s chorobami srdce a cév, pro něž je taková situace ohrožením života a může vyvolat infarkt myokardu nebo cévní mozkovou příhodu.

Klimatizaci požívejte pro nižší teplotní rozsahy zejména v noci, kdy spíte, nikam nepřecházíte, a pokud ano, venku je tou dobou mnohem chladněji. V noci můžete mít v ložnici např. 23 stupňů Celsia, ale přes den, kdy je venku např. 32 stupňů, si vzduch v místnosti udržujte na minimální teplotě 27 stupňů Celsia.

Nebezpečí úpalu

Mít doma klimatizaci se ovšem vyplácí i tehdy, pokud vzduch v místnosti chladíte pouze o pár stupňů, protože se tím zabrání nebezpečnému úpalu. Úpal je přehřátí organismu vlivem delšího pobytu v příliš teplém prostředí, kdy není možné udržet přirozenou termoregulaci organismu a dojde ke zvýšení tělesné teploty. Jestliže je pak horečka příliš vysoká, postižená osoba (nebo zvíře) může i zemřít. Toto je nebezpečné např. v situaci, kdy zapomenete psa na parkovišti na zadním sedadle v autě.

Proč je u trekové boty tak důležitá kvalita

Říká se, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci. Toto rčení referuje o tom, že ty velmi levné předměty často nemají i při nejlepší péči dlouhou životnost a je nutné je brzy nahradit, což znamená další výdaje.

To samozřejmě platí i o botách, avšak u některých typů bot je potřeba dát na jejich kvalitu mnohem větší důraz. Typickým příkladem mohou být trekové boty. Ty jsou, podobně jako kterékoliv jiné, nabízeny v nejrůznějších cenových hladinách. A to nás může odradit od koupě právě těch, které by se nám hodily nejvíce.

dítě na horské túře

Zde samozřejmě záleží na tom, k jakému účelu je chceme použít. Pokud jako módní doplněk k outfitu, pak na kvalitě až tolik nezáleží. Ovšem v případě, že je chceme použít k jejich danému účelu, tedy k procházkám po horách, pak bychom měli hledět především na jiné věci než na vzhled.

V tomto případě nejde totiž ani tolik o to, že se snadno poškodí, uvolní se švy či podobné záležitosti, které jsou u levné obuvi celkem běžné. Hlavním problémem je zde to, že ty nejlevnější modely nemají dostatečně dobrou konstrukci a jsou vyrobeny z materiálů horší kvality. Výsledkem pak je, že nechrání naši nohu tak, jak by měly, což může vést k úrazům či dokonce ke smrti. A tomu je potřeba se vyhnout.

srub v horách

Samozřejmě můžeme namítnout, že tyto boty jsou často poměrně drahé, a že zvláště v dnešní době má jen málokdo peníze na to, aby si mohl dovolit koupit nějaký dražší model. To je samozřejmě velmi validní argument, který je potřeba brát v potaz. Na druhou stranu, pokud má onen člověk peníze na dovolenou v horách, měl by si dát stranou dost i na to, aby si mohl pořídit dostatečně kvalitní výbavu.

Pokud však má například zahradu či chalupu v horách a chodí na procházky po okolí, bylo by na místě se zamyslet, zda se jich pro nějaký čas nevzdat. Asi se mnou totiž budete souhlasit, že potenciální ohrožení života za to rozhodně nestojí.

Osvěžující nealkoholické drinky

Domácí limonáda

Máte chuť na přesně takovou limonádu, jakou si dáváte v kavárnách a restauracích? Ty si můžete snadno udělat i doma a možná si pochutnáte ještě víc a vyjde vás rozhodně levněji.

Na limonádu budete potřebovat:

 • obyčejnou vodu či perlivou vodu
 • sirup s příchutí dle vašeho výběru
 • ovoce dle preferencí
 • čerstvou mátu
 • kostkovaný led

Na dno sklenice dáme sezónní ovoce, zalijeme trochou sirupu podle toho, jak moc chceme limonádu sladkou a přidáme pár kostek ledu. Poté zalijeme sklenici po okraj vodou či minerálkou a promícháme. Navrch ozdobíme čerstvou mátou. Vynikající kombinace je lesní ovoce s podobně chutnajícím sirupem. Sirupy vybírejte kvalitní, bez zbytečně přidaných cukrů a éček. Dnes seženete na trhu sirupy snad ve všech příchutích.

limonáda

Africká limonáda

Vynikající, sladká limonáda, která vás v letních dnech zaručeně osvěží. Vzhledem k obsahu zmrzliny a šlehačky, se jedná o docela kalorickou věc, proto ji spíše volte jako dezert než jako běžné pití k zahnání žízně.

Budete potřebovat:

 • 100 ml perlivé vody
 • 50 ml grepového džusu
 • 50 ml sirupu z malin
 • vanilkovou zmzlinu
 • šlehačku

Do vysoké sklenice nalijeme sirup spolu s džusem a přidáme zmrzlinu. Poté všechno zalejeme perlivou vodou a dozdobíme kopečkem šlehačky.

ledový čaj

Ledový čaj

Ledový čaj si můžete připravit dle své preference. Černý, zelený, ovocný…my vám ukážeme recept na černý ledový čaj.

Na tento čaj potřebujete:

 • černý sypaný čaj
 • ovocnou směs
 • kostkovaný
 • cukr
 • citrónovou šťávu

Sypaný černý čaj spaříme horkou vodou a necháme louhovat dle návodu. Poté přecedíme. Přidáme citrónovou šťávu a dle chuti také cukr. Můžete použít bílý, třtinový nebo třeba kokosový. Sklenici naplníme několika kostkami ledu a zalijeme horkým čajem. Předtím můžeme na dno přidat trochu ovoce, buď mražené ovocné směsi či kompotovaného. Výborně chutná například s višněmi.

Sníh taje a louky se zelenají

Už nikdo z nás nepopře skutečnost, že zima hlásí svůj odchod, začínají se objevovat pupeny na stromech a keřích. Už jste potkali dokonce i zlatý déšť, za výlohou obchodů se začínají objevovat slepičky, zajíčci, vajíčka. Ano, přicházejí Velikonoce a přichází hlavně to toužené jaro a první letní dny, kdy si jen tak v mikině půjdeme na procházku za svitu sluníčka. Ale pro vás to znamená, že hlavně už budete moci vyrazit na kvalitní turistickou podívanou, protože dlouhé chození a štreky, to je ten váš koníček, který nadevšechno milujete.

pracovní boty

Samozřejmě se dá provozovat i v zimních měsících, nicméně teď to dostane ten správný rozměr a pocit naprostého štěstí, až se zase na města, městečka a vesničky budete moci dívat z kopců a hor dolů. Až uslyšíte šumět Mumlavské vodopády v Krkonoších, až si vylezete na Černou horu, nebo chcete letos konečně vyrazit do Krušných hor? Začněte pomalu balit, ale předtím si raději zkontrolujte vaši výbavu.

trekingové boty

Bunda, kalhoty, batoh a obutí

Aprílové počasí na sebe také nenechalo dlouho čekat a občas nás „potěší“ přízemním nočním mrazíkem, který je opravdu nepříjemný. Ale vám to nebrání v tom, abyste na víkend vyrazili na hory. Vaše trekové boty se na vás už z komory smějí a těší se, až je obujete. A ejhle. Žralok. Žralok je na vašich oblíbených botách. Navíc vám už úplně zcela netěsnily před mokrem a nebyli jste v nich zcela v suchu. Také se vám moc nezdálo, že by byly dostatečně flexibilní? Nevadí, je jaro a s jarem můžete oživit i vaše turistické vybavení, obutím nevyjímaje! Třeba si říkáte, nic horšího se mi nemohlo stát. Ale uvidíte, že to zas tak nelehký úkol není. Stačí si v hlavě srovnat, co od takových botek očekáváte. Aby vás ochránily před deštěm? Před mrazem také? Abyste se v nich cítili pohodlně a zdolali jste s nimi v komfortu veškeré překážky? Tak pojďte vybírat, je totiž z čeho.

Nadčasový design přímo u vás.

Přemýšlíte o netradiční dekoraci vašich podnikatelských prostor, hotelu, restaurace, nebo vašeho obydlí či zahrady? Ztrácíte se v záplavě široké nabídky rozličných tvarů, barev, stylů leckdy až kýčovitých doplňků? A přitom vaše vize je zcela jasná, odlišit se a mít dekoraci nevšední a lahodící oku. Nespokojte se se všedností! Nabídka je opravdu široká a přijde chvíle, kdy bloudíte po obchodech a internetových stránkách a rezignovaně si řeknete tak třeba „Aspoň tohle“. A to je přesně ono! Co je Aspoň Tohle? odpověď právě pro vás. Úžasný, umělecky zpracovaný design z trvanlivého materiálu, betonu, skla, kamene. Přesně to, to z vašich prostor udělá nevšední podívanou nejen pro vás, ale i vaše známé či hosty. Přesně to, co vás udělá jedinečnými.

betonové umění

Šestice mladých a nadšených umělců – sochařů, řemeslníků a designerů, kteří svým novátorským přístupem boří zaběhnuté a někdy až nudné stereotypy. Svým netradičním přístupem dokáží do svých výrobků vdechnout kouzlo umění, elegance a praktičnosti. Společně s výstižným názvem je, např betonové vnitřní osvětlení „Tämhleto“ doslova chloubou vašich prostor. Ale kategorie jejich produktů je rozhodně pestřejší. Obyčejný květináč v jejich pojetí a zpracování je prostě dokonalý a nevšední. Hra tvaru a barev dávají punc luxusu a odlišnosti. A přitom, dalo by se říct, obyčejný, beton.

beton elegance

Neobyčejný a nevšedně zpracovaný, protože v rukou těchto umělců se i obyčejná mísa s názvem „Manta“, konkrétně dílo sochařky Veroniky Durové, promění úžasný pohled na Mantu Obrovskou, plující z hlubin moře přímo na vašem stole. Ale výběre osvětlením a mís to rozhodně nekončí. Vázy, květináče, a dokonce i šperky z rukou těchto úžasných tvůrců mohou zdobit právě vaše prostory.

Aspoň Tohle rozhodne není rezignací na vaše náročné potřeby a vkus. Naopak, je to cesta, jak se odlišit a ukázat vaši eleganci a smysl pro krásu prostřednictvím dekorací a doplňků z této nadčasové dílny.

Betonový plot je velkou výhodou

V dnešní době se vždy můžete rozhodnout, než si něco pořídíte. Jinak tomu není ani při volbě plotu. Na trhu existuje mnoho druhů plotů a je jen na Vás, jaký si zvolíte. Při výběru plotu, byste měli být však obezřetní a měli byste zvážit, co od plotu chcete a co by měl splňovat. Také si musíte uvědomit, že plot stavíte, aby vydržel celou dobu, co jste na živu. Tudíž je dobrý volit přesně ten, co Vám vyhovuje. V dnešní době jsou nejčastěji stavějící ploty betonové, pletivové a také dřevěné.

betonové ploty

Nejlevnější betonové ploty, Vám zařídí společnost montazmpc, která se v nich dokonale vyzná. Mezi hlavní výhody betonového plotu patří různorodost výšky a to od 50 cm až do 3 metrů. Díky nejvyšší výšce budete mít dostatek soukromí a také k Vám nikdo neuvidí. Betonový plot zařídí také protihlukovou, či povětrnostní bariéru. Na plot nebudete potřebovat ani stavební povolení a také se o něho během let nemusíte starat. Plot vydrží desítky let a jeho realizace je poměrně rychlá a jednoduchá. Navíc můžete do plotu zakomponovat výplně a to dřevěné, kovové, či plastové.

betonové ploty

Ploty pletivové jsou také neustále dost stavěné. Lidé si je oblíbili hlavně díky výdrži a také poměrně nízké ceně. Jde zde o ideální poměr ceny a kvality. Navíc můžete plot opatřit ostnatým drátem a to i dvojitým. Plot se dá vystavět na jakémkoliv místě a jeho součástí je vkusná branka.

Ploty dřevěné jsou nejméně časté a to hlavně díky tomu, že se o ně během roku musíte starat. To odradí mnoho lidí a proto volní mezi dvěma zmiňovanými výše. Ovšem jeho výhodou je nízká pořizovací cena a také rychlá instalace plotu. Dodnes jsou tyto ploty k vidění na horských chatách, či chalupách. U plotu si můžete určit samozřejmě barvu nátěru a druh dřeva.

Pokud tedy chcete stavět plot, tak zvolte betonovou verzi. Nebudete litovat a Váš plot bude stát ještě po tom, co tady už vy nebudete.

Hrníčky s potiskem jako reklama firmy

Různé barvy, styly i ceny. Navíc pokaždé s vaším originálním potiskem ať už loga nebo jen názvu firmy.

Chcete udělat na někoho dojem? Chystáte velkou akci? Má vaše společnost výročí? Chcete obdarovat zákazníky, klienty nebo obchodní partnery něčím výjimečným, co jim ale zároveň udělá radost a co budou moci delší dobu používat? Chcete potěšit zaměstnance na Vánoce?

K těmto účelům můžete využít reklamní hrnky s potiskem https://www.promodarky.cz/kategorie/reklamni-predmety/hrnicky-a-sklenice/hrnky/.

Vlastní potisk může být v jakékoliv formě, po obvodu celého produktu nebo jen na některé z částí, může být větší či menší, může se jednat o název firmy nebo jenom o logo. Na výběr je z tisíců možností. Vybrat si samozřejmě můžete také barvu podle svého vlastního přání.

hrnek káva

Káva nebo čaj? Bude to velký bucláček na čajíček nebo naopak menší a decentnější na kafíčko? Na výběr je z úžasných možností. Firemní hrnky můžete věnovat jako dárky nebo je můžete využít jako reklamní předměty.

Praktický a velice účelný dárek pro každého, ať už jím obdarujete všechny zaměstnance a využijete to jako dárek na Vánoce nebo třeba na výročí firmy, nebo tento dáreček darujete obchodním partnerům či klientům. Každého potěší tato praktická maličkost, která nám dlouho vydrží a tak si ji můžeme ponechat, jako vzpomínku v případě obchodních partnerů se dá přemýšlet ještě lépe, protože když jim dáte tuto praktickou maličkost, tak ji snad budou každý den ve své kanceláři používat a budou na vás pořád myslet. Kéž by tomu tak bylo, ale to už my neovlivníme.

žena hrnek nápoj

Milé a hezké překvapení. Každý kousek je naprostý originál, protože nikde ve světě takový už nenajdete. Mít vlastní hrníčky je určitě prestiž, kterou oceníte.

Vybírat si můžete z více druhů například z keramiky či dokonce ze skla. S firemním logem budou skvěle reprezentovat vaši firmu a budou dělat dobré jméno vaší značce.

Co se vám při stěhování může hodit

Výplňový materiál – balení věcí do krabic nemusí být vůbec náročný proces, když sáhnete po speciálních materiálech k tomu určených. Dříve se balilo hlavně do novinového či balicího papíru, někdy do textilu a občas, když byla při ruce bublinková fólie. Dnes je fólie s bublinkami běžně dostupná, mívají ji i stěhovací firmy, a ty vám mohou doporučit i další obalové materiály, jako je kartonová vlna, výplňová tělíska z polystyrenu nebo organického biologicky rozložitelného materiálu (kukuřičný škrob), tenká fixační (strečová) fólie, případně nafukovací polštářky.

krabice na stěhování

Smontování nábytku – když potřebujete přestěhovat moderní nábytek, který je rozebíratelný, měli byste jej stěhovat rozložený na dílčí části, neboť každý pohyb (přenášení a převoz autem) zatěžuje spojovací součásti a zkracuje se tím jeho životnost. Demontáž bývá v zásadě jednodušší, mnohdy si vystačíte i bez návodu, ovšem opětovná montáž už vám může přidělat bez návodu starosti. Namísto návodu pomůže i fotodokumentace, každý důležitý krok pracovního postupu si vyfoťte a uvidíte, že to půjde snadno. Pokud si přece jen netroufáte na rozložení a smontování nábytku, zvláště u velkých nábytkových sestav, můžete tímto úkolem pověřit stěhovací firmu stěhování Liberec ceník.  

pohled na Ještěd

Příruční zavazadlo – nejhorší okamžiky lidé zažívají krátce po nastěhování – jsou unavení a před nimi je ještě spousta práce s vybalováním věcí a zabydlováním v novém prostředí. Počítejte s tím i vy a balte věci tak, abyste měli při ruce pro první dny to nejnutnější, s čím vystačíte pro běžné fungování. Takto sbalené krabice si označte a kromě toho se může hodit i příruční taška, batoh nebo kufr. Budete potřebovat obuv a oblečení včetně spodního prádla, hygienické potřeby, ručníky, povlečení a lůžkoviny a také pro první dny nápoje a trvanlivé potraviny, z nichž připravíte rychlé občerstvení, např. balený trvanlivý chléb, trvanlivé mléko, konzervované pomazánky a paštiky včetně vegetariánských, sušené ovoce, oříšky atp.