Jsou ženy z Venuše?

Muži rádi o ženách říkají, že jsou z Venuše a muži z Marsu. Existují různé známé a otřepané fráze typu čert, aby se v tobě vyznal. Muži si většinou myslí, že ženy jsou velice složitá stvoření, na které by měly existovat příručky. Ale je to opravdu tak? Jsou ženy tak velice složité a záhadné?

Venuše

Ženy na začátcích vztahu dělají většinou, že jsou záhadné. Ale nedělají to, aby se z toho muži zbláznili. Dělají to z toho důvodu, aby měli muži snahu a chtěli tu dotyčnou ženu lépe poznat. Přeci by byla nuda, kdybyste šli se ženou na první rande a hned Vám vše vyzradila. To by nemělo své kouzlo. Ale muži, co vytrvají, tak žena se jim celá otevře a všechna nebo většinu svých tajemství jim svěří. Tak proč si muži myslí, že jsme složité? Asi to bude tím, že když se na muže rozzlobíme a on se nás zeptá, jestli jsme naštvané, tak ve většině případech řekneme, že ne. I když se tváříme jako vrazi. A když muž řekne dobře, tak je to chyba. Neprošel zkouškou. Přeci vidí ten naštvaný výraz a vražedný pohled, ne? Tak přeci nemůže říct dobře. A v tu chvíli se muž naštve, protože si přijde jako ve škole, když má na něco odpovědět. Muž je dotčený, protože si myslí, že žena se mu nechce svěřovat. Ale není to tak. Žena se chce svěřit, co jí trápí, ale chce vidět, že se o ni muž zajímá. A hlavně, že ho zajímá, co jí trápí. Není v tom nic složitého. Složitosti v tom vidí jen muži. 

žena

Dále existují muži, co radí ostatním mužům, že když mluví s ženou, tak když si něco myslí, tak mají říkat pravý opak. Takovou hloupost může opravdu vymyslet jen muž, co nemá s ženami žádné zkušenosti. A ti, co to vyzkouší jsou větší hlupáci, než on. Takže milí muži, jestli máte své křehké protějšky rády, nehledejte v nás žádné složitosti. Stačí se jen pořádně na nás dívat a hlavně poslouchat. Když to dodržíte, ženy budou nejšťastnější.

Léčivá síla minerálů

Co vše lze pořídit z minerálů

Už od pradávna se minerály používaly při výrobě šperků. Přidávaly se do náušnic, náhrdelníků nebo náramků. To je jedna z variant, šperk který vás bude zdobit a zároveň budete čerpat léčivé účinky. Další varianta je pořídit si opracovaný krystal například v podobě andělíčka, slona nebo přívěsku na klíče, který budete mít jako váš osobní amulet pro štěstí. A poslední možnost je kus surového, neopracovaného krystalu jako dekorace na doma. 

žena

Podle čeho vybrat ten pravý?

Vybírat můžete buď podle účinku jednotlivých minerálů, podle znamení zvěrokruhu nebo čistě jen podle vaší intuice. Ten správný kámen si vás přitáhne. Proto je lepší nechodit do obchodu s konkrétní představou (odnesu si náhrdelník z růženínu), ale uvolnit se a nechat promluvit intuici. Co vás první zaujalo? A když nad to dáte ruku, cítíte teplo? Možná vůbec nepotřebujete růženín, ale vaše sebevědomí trpí a potřebuje povzbudit. Vaši ruku si tudíž přitáhne hematit. 

Čištění

Aby produkty z minerálů měly ty správné vibrace, musíte se o ně také starat. Minimálně 1x za měsíc je opláchněte v tekoucí vodě, představujte si, jak smýváte vše negativní a nechte volně oschnout na vzduchu či slunci. Pokud vlastníte kus opracovaného krystalu, můžete ho také zakopat do země a nechat nasát energii z Matky země. 

meditace

Rozdělení minerálů dle znamení zvěrokruhu

Kozoroh – křišťál, ametyst, achát, onyx, pyrit, lapis-lazuli

Vodnář – tyrkenit, jaspis, amazonit, howlit, opál, fluorit

Ryby – opál, ametyst, fluorit, tyrkenit, jaspis, lapis-lazuli

Beran – karneol, ametyst, achát, hematit, rodonit, jaspis

Býk – citrín, růženín, achát, avanturín, korál, malachit

Blíženci – citrín, karneol, tyrkenit, křišťál, tygří oko, ametyst

Rak – avanturín, opál, howlit, karneol, citrín, onyx

Lev – křišťál, citrín, tygří oko, onyx, obsidián, achát

Panna – citrín, ametyst, jaspis, tygří oko, lapis-lazuli, sodalit

Váhy – achát, růženín, jaspis, obsidián, howlit, unakit

Štír – achát, hematit, opál, korál, obsidián, karneol

Střelec – ametyst, avanturín, opál, lapis-lazuli, tyrkenit, malachit

Rozdělení minerálů dle účinků

Ametyst – mimořádně mocný kámen s obrovskou ochrannou silou

Růženín – kámen lásky, krásy a uzdravování

Křišťál – nejuniverzálnější léčivý krystal na světě

Tygří oko – podporuje tok energie v těle a dodává sílu

Citrín – kámen štěstí, hojnosti a prosperity

Achát – dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu

Onyx – pomáhá při těžkých obdobích a při citovém vypětí

Pyrit – zvyšuje příliv nových myšlenek, vhodný při duševní práci

Lapis – lazuli – duchovní kámen, vhodný na meditace

Tyrkenit – vzbuzuje touhu po poznání

Avanturín – kámen štěstí, přináší prosperitu a majetek

Jaspis– přináší klid, oporu a pomoc při stresu

Amazonit – rozpouští negativní bloky, zmenšuje strach a obavy

Howlit – uklidňuje city, překonává nervozitu a podrážděnost

Opál – podporuje družnost a upevňuje vztahy

Fluorit – zvyšuje zručnost, koncentraci a pomáhá při učení

Karneol – motivuje k úspěchu, dodává výřečnost a posiluje sebedůvěru

Hematit – zvyšuje sebevědomí a pomáhá ženám překonat plachost

Korál – talisman lásky a štěstí

Malachit – ochraňuje na cestách a pohlcuje negativní energie

Obsidián – rozvíjí fantazii a dodává víru ve vlastní schopnosti

Rodonit – pomáhá odpouštět a podporuje potenciál i koncentraci

 

 

 

Tipy na dárky pro ženy

Já osobně mám Vánoce hrozně ráda, ale nerada sháním dárky na poslední chvíli. Dříve jsem běhala z obchodu do obchodu a sháněla něco, co by se dané osobě mohlo líbit. Nebylo to nic lehkého, ale pár osvědčených dárků, kterými zaujmete a určitě neurazíte, jsem přeci jen našla a chtěla bych se s vámi o ně podělit. Každopádně letošní vánoční dárky už zařizuji z pohodlí domova a věřte mi, že lépe jsem se rozhodnout nemohla. Samozřejmě ale musíte počítat s tím, že se doručení dárku k vám může o několik dní zpozdit, jelikož teď všichni objednávají dárky pro své blízké a doručovatelské služby jsou zaneprázdněné. Ale když dárky objednáte včas, nemusíte se o nic starat a ušetříte se stresu. Teď už se jdeme společně mrknout na jednotlivé tipy a nápady.
prstýnek s kamínkem
§  Parfém. Parfém je jedním z nejpraktičtějších dárku, kterým určitě neurazíte. Existuje hrozná spousta vůní, obalů, lahviček a dárkových balení, takže ho můžete koupit klidně všem členům vaší rodiny a stejně to pokaždé bude úplně jiný dárek. Ženy to určitě ocení, protože dobrých parfémů není nikdy dost!
§  Drogérie. Ženy ocení jakoukoli kosmetiku, ať už pečující nebo dekorativní. Takže pokud opravdu váháte a nevíte, co své ženě koupit, tohle je jasná volba a určitě jí to vykouzlí úsměv na rtech.
§  Oblečení. Tohle je trošku riskantní dárek, pokud úplně nevíte míry své ženy nebo třeba babičky, maminky či ségry. Ovšem pokud se trefíte do správné velikosti, určitě z toho budou mít obrovskou radost. Jelikož všichni moc dobře víme, že i když má žena doma plnou skříň oblečení, nikdy nemá co na sebe.
květinový parfém
§  Šperky. Jestli má tvá žena ráda modu a ráda nosí šperky, pořiď jí originální šperk, kterým se pak bude moct chlubit na veřejnosti. Osobně si myslím, že je toto skvělý nápad na dárek, pokud už opravdu nevíte, co pořídit a Vánoce vám šlapou na paty.