Milujete čerstvou zeleninu a dáváte jí přednost před pamlsky a fastfoodem? To vám schvalujeme, protože zelenina by měla v jídelníčku pokrýt největší plochu vaší stravy. Záleží ovšem na tom, z jakého zdroje pochází, a kdo ji vypěstoval. Obrovskou výhodou je nakupování zeleniny v tržnici, protože zpravidla tu máte perfektní možnost posoudit oba zmíněné faktory, tedy odkud ta zelenina je, a kdo byl její pěstitel. Můžete si tu vybírat podle svého a dát se tu i do řeči s prodejci, kteří také většinou sami bývají pěstiteli, tím pádem máte dobrý přehled o tom, co nakupujete, na rozdíl od hypermarketů, kde do nákupního košíku vkládáte pouze plody neznámého původu.

pěstování zeleniny

Kdo chce pěstovat a prodávat zeleninu v tržnici, měl by také mít odpovídající nádoby. Dříve se k tomu převážně využívaly bedýnky ze dřeva, z tenkého řeziva, které se velmi brzy zaneslo nečistotou, což nepůsobilo na zákazníky zrovna dobře. Mnohem lepší dojem mají lidé z plastových přepravek na zeleninu, které jsou snadno omyvatelné a také dobře stohovatelné na sebe.

sklizeň zeleniny

Stohovatelnost – skládání plastových přepravek na sebe v případě sklizně velkého množství ovoce nebo zeleniny je jejich klíčovou vlastností. Stěží si dokážeme představit, že by se přepravky začaly kývat a padat z velké výšky na zem, například ze dvou metrů, pokud by se jednalo o štos pouhých sedmi plastových beden. Toto je bohužel typickou vlastností výrobků ze dřeva, dřevěné bedýnky nemají žádné zářezy, nesedí na sobě, podkluzují, a stačí o ně jen lehce zavadit loktem, a zřícení hromady beden vás nemine.

Plastové bedny také lépe vypadají, a na každého zákazníka to bude budit mnohem lepší dojem, než když budou sklizené plody umístěné ve špinavých bednách, které jsou odpudivé již na první pohled. S plastovými bednami se vám bude zelenina nebo ovoce mnohem lépe prodávat.