Jóga jako životní cíl

Každý člověk by si měl najít svou cestu, po které bude kráčet.Není ničím dáno, že ji za svůj život nemůže třeba i několikrát změnit. Názory jednotlivce přeci zrají po celý život. Pokud si ale zvolí za svůj životní styl jógu, většinou jí zůstane věrný a už nemění. Jen zdokonaluje. Je to pochopitelné.

Toto učení, pokud ho správně pochopí a praktikuje, mu pomůže v mnoha životních situacích.
1.     Nesobecký postoj k životu.
2.     Očištění mysli od věcí nedůležitých.
3.     Narovnává charakter.
4.     Slovo stres se stává neznámým pojmem.
5.     Nachází konečně klid ve svém nitru.
Ale nejen pro naši psychiku je tento životní styl prospěšným. Lidé, kteří mají v práci jednostrannou tělesnou zátěž (což je téměř každý) si různými polohami mohou protáhnout celé tělo, a tak ho dostat do žádané rovnováhy.

Přináší to tedy pro naše mnohdy velice znavené tělo
a)     úlevu od tělesné bolesti
b)    uvolnění nahromaděného stresu
c)     uvolnění tělesného napětí
d)    odbouraný stres může snadno napomoci hubnutí
e)     schopnost správného dýchání, které je pro pohodu velice důležité

Cesta za svobodou

Člověk, který se naučí podle jógy nejen cvičit, ale i meditovat, získá schopnost být pomalejší a tím více soustředěnější.
Najednou zjistí, že berličky, které dříve považoval ve svém životě za naprosto nezbytné, jako je například 
–         cigareta 
–         alkohol
–         sladkosti
–         drogy
–         psychoterapeut

Jsou pro něho absolutně nepotřebné a zbytečné. Stává se nezávislým a svobodným. Zvyšuje se jeho sebedůvěra a tím se rozvíjí schopnost seberealizace. Člověk, v jehož nitru vládne spokojenost, nebude závistivý ani nepřejícný. Naopak.

Jóga je časem prověřené učení, u něhož nikdy nedojdete na konec a v tom je jeho krása. Nepopírá ani nevyvyšuje žádné náboženství, a proto nemůže nikdy lidi rozdělovat, ale jen je spojit.
Slovo jóga totiž v překladu znamená spojení nebo sjednocení.

Užitečné hobby na celý život

Cestu ke psům si musí každý najít sám. Pokud pochopíte chování psa a naučíte se s ním komunikovat, je z toho přátelství na mnoho let. Pouhé soužití se psem je koníčkem, který člověku přinese hodně lásky a radosti.
Zářným příkladem je anglická královna Alžběta II, která byla ještě donedávna vášnivou majitelkou a chovatelkou psů. Svůj první pár psů dostala od svého otce v sedmi letech a celý život svou královskou smečku množila a obdarovávala štěňaty své blízké.  Patřila v Anglii k nejlepším chovatelům plemene Welsh Corgi Pembroke. Teprve v pokročilém věku se rozhodla přestat s chovem, aby ji její psi nepřežili. Společnost posledních žijících čtyřnohých přátel si užívala téměř do devadesáti let. Svou smečku nechávala běhat po paláci, brala je na cesty po světě a některé nechala i zvěčnit malíři. Její odchovanci byli i hvězdami reklamního spotu s Danielem Craigem na zahájení OH v Londýně.
pes na lavičce
Snad nejznámější celebritou spojenou se psy byla Brigitte Bardot, která celý svůj život zasvětila zvířatům a především psům. Svou hvězdnou hereckou kariéru ukončila v osmdesátých letech, aby se naplno mohla věnovat ochraně přírody a prosazování práv zvířat ve Francii. Byla hlasitou odpůrkyní zákazu držení psů na francouzské riviéře a sama ve své luxusní vile poskytla útočiště mnoha opuštěným psům. Využila své popularity a stala se tváří bojující za lepší život psů ve Francii.
I život známého herce J. P. Belmonda byl provázen psím přátelstvím. V době své aktivní boxerské činnosti si sebou do tělocvičny bral svou maličkou fenku Mayu a tvrdil o ní, že je to jediná věrná přítelkyně v jeho životě.
Welsh Corgi Pembroke
Psímu pohledu propadl v historii třeba Giuseppe Verdi a v Itálii je dodnes v domě, kde pobýval se svou ženou na zahradě hrob jeho fenky Lulu, která zemřela v roce 1867.
Manželka Napoleona Bonaparte měla velice majetnického malého mopse, který velice často ze žárlivosti útočil na Napoleona, což obveselovalo všechny v okolí a Napoleona dovádělo k šílenství. On sám obdivoval psy, kteří doprovázeli jeho vojáky a byli stateční během bojů.