Každá rostlinka nebo bylinka má svůj původ a není tomu ani jinak v případě kratomu. Pochází z jihovýchodní Asie, zejména z Thajska, Malajsie, Indonésie a Papuy Nové Guineje. Mimochodem tyto země jsou běžnými konzumenty, aniž by v této rostlině viděli nebezpečí. Kratom je jinak strom, který dosahuje v dospělosti až 30 metrů.

druh kratomu

Nejdůležitější jeho částí jsou ovšem listy, které se sklízí v rozdílnou dobu. Podle toho, jaké barvy jsou žilky na spodní straně, tak se označuje jeho barevná škála. Domorodci tradičně žvýkají tyto listy kratomu nebo si z nich připravují čaj, který je vždy dostatečně povzbudí a dodá jistou energii, kterou potřebují při práci v příliš teplém slunečním počasí. U se kratom prodává nejvíce v podobě prášku, tudíž drcených nebo mletých sušených listí. Pokud vás zajímá, kde seženete například kvalitní kratom prodej https://www.greenherbs.cz/ vás nikdy nezklame.

kratom druhy

Vyzkoušet kratom, to není nic špatného

Ačkoliv některé země jsou k užívání kratomu velmi přísné a jeho prodej zakázaly, u nás v České republice je prozatím prodej kratomu stále legální. Rozhodně není špatné si ho vyzkoušet a posoudit, jak se vaše situace po užívání změnila. Je totiž mnoho uživatelů, kteří jeho sílu vyzkoušeli, a v podstatě každý má jinou reakci.
Přirozeně, že nic se nemá přehánět, ale pokud se budete držet přesného dávkování, poté vás tento lahodný nápoj rovněž nabudí, dodá energii, soustředění a odbourá i stres. Častokrát jej vyzkoušeli i sportovci, u kterých došlo nejen ke zvýšení výkonu a zmírnění bolestí, ale také nechyběla dobrá nálada.
Za vše mohou alkaloidy. Je pravdou, že v listech kratomu je více než dost alkaloidů, z nichž jsou nejdůležitější Mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Takové zastoupení jinde v žádné jiné rostlině nenaleznete. A nejlepší kratom pochází od ověřených farmářů, kteří pěstují odrůdu Borneo.