Mějte pohodovější dny s korejským ženšenem

Přepracování, stres, příliš mnoho povinností naložených na vaše bedra – takto může znít diagnóza psychologa nebo psychiatra, kterého se rozhodnete navštívit v souvislosti s vašimi depresemi, nedostatečným spánkem, únavovým syndromem či syndromem vyhoření. Současná doba klade na mnohé z nás někdy až neuvěřitelně vysoké nároky, s nimiž se lidé v minulosti nikdy nesetkali. Dříve byl život svým způsobem poklidnější, když si samozřejmě odmyslíme válečná střetnutí. Jde tu totiž o to, že technický rozvoj dnes umožňuje nejen přinášet úlevu, snížení pracovní náročnosti a zlepšení kvality života, ale jsou tu mezi námi i lidé, jejichž duchovní povědomí je velmi nízké, a ti využívají techniku k negativním účelům. Výsledkem je pak komplikovanější a náročnější život, kdy musíme čelit tlaku těchto jedinců, co se chtějí zmocnit cizího majetku, ovládat a kontrolovat, namísto tvořivé spolupráce, empatie a porozumění.

korejský ženšen

Stresu se musíte postavit, jinak vás zahubí. Budete se cítit mizerně a nebudete mít ani pomyšlení na přátelský rozhovor a samozřejmě ani ne na sex. Stres ovládne váš partnerský život a zničí všechny vaše svazky, kterých si tolik ceníte.

kvetoucí ženšen

Zapomeňte na alkohol, kávu a cigarety – mnoho lidí se brání stresu tím, že si dají sklenku alkoholu, šálek kávy a zapálí cigaretu, to je ovšem přesný opak toho, co by měli dělat, kofein, nikotin a alkohol ještě více zvýší produkci stresových hormonů, takže tím nic nevyřešíte. Přesedlejte raději na adaptogenní rostliny. Adaptogenní znamená, že vás adaptují na stres, pomohou mu lépe čelit tím, že srovnají hormony do ztracené rovnováhy. Jedním z nejúčinnějších léků na stres, a tím pádem i pro posílení přirozené sexuality, je ženšen. Zkušenosti s korejským ženšenem potvrzují, jak účinně pomáhá snížit hladinu adrenalinu a kortizolu, a to bezpečným způsobem, bez vedlejších nežádoucích efektů.

Jak zlepšit životní styl

Stres je častou příčinou mnoha problémů. Ať už vás stresuje vaše práce nebo škola, nebo dokonce obojí, možná už na sobě pozorujete následky. Nervové vypětí oslabuje vaši imunitu, takže jste pak často nemocní. Skolí vás kdejaká chřipka nebo viróza, můžete mít horší průběh i u obyčejné rýmy nebo kašle. Nespíš vás také často provází bolesti hlavy a únava. V noci špatně spíte, probouzíte se nebo máte nepříjemné sny a noční můry.

Dalšími příznaky vysokého stresu může být rychlé přibírání nebo naopak ztrácení váhy. Ani jedno není zdravé, a už vůbec ne příjemné. Stres se navíc podepisuje i na vašem vzhledu, vypadávají vám vlasy, horší se kvalita vaší pleti, a dokonce můžete trpět akné nebo vyrážkami.

Mnoho lidí tyto problémy nevědomě ještě zhoršuje nevhodným stravováním, nedostatkem spánku a zejména také nedostatkem pohybu. Pojďme se podívat na to, co můžete změnit a vylepšit.

nezdravé jídlo

První věcí, kterou můžete okamžitě vylepšit je váš jídelníček. Už jen zařazení více ovoce a zeleniny může váš zdravotní stav zlepšit. Vitamíny obsažené v ovoci a zelenině mají přímý vliv na kvalitu našich vlasů a pleti. I proto se do kosmeticky dávají různé výtažky z ovoce. Navíc tím přidáte do jídelníčku více vlákniny, a tím zlepšíte trávení.

cyklista

Dalším, možná ještě důležitějším bodem, je zařazení pravidelného sportu. Pro lidi ve stresu může být nejlepší volbou sport na čerstvém vzduchu. Zejména oblíbená je cyklistika. Pokud nejste zrovna zdatný sportovec, můžete si pořídit i elektrokolo. Nezapomeňte na další kvalitní cyklistické vybavení, jako je přilba a cyklistické oblečení silvini kraťasy.

Posledním bodem bude kvalitnější spánek. Choďte spát vždy přibližně ve stejnou dobu, před spaním nepracujte ani nebuďte na telefonu. Dejte si bylinkový čaj a čtěte si. Pokuste se spát alespoň sedm až osm hodin v kuse.

Skákáním ke skutečné radosti

Jaro zavítalo do našich zahrad a zahrádek a máte-li děti, možná na nich něco chybí k úplné radosti našich ratolestí. Pokud ještě nemáte dětskou trampolínu, je nejvyšší čas začít ji shánět a darovat ji dětem třeba jen tak anebo je překvapit na „Den dětí“, který tu bude již zanedlouho. Den dětí je svátkem, na který se všechny dítka těší, s jakým dárkem je rodiče překvapí.

A taková dětská trampolína https://www.goodjump.cz/detska-trampolina-s-ochrannou-siti, to je přímo bomba radosti, která exploduje, jen co ji vaše děti spatří postavenou na zahradě před domem.

děti trampolína

Tato „skákací radost“ je skvělým doplňkem všech dětských „hraček“. Nejen, že vždy podle radostného výskotu poznáte, kde se vaše robátka právě nacházejí, ale je i zcela bezpečná a splňuje všechny podmínky pro rozvoj zdraví vašich dětí. Neboť skákáním a poskakováním na pérovací trampolíně se vaši potomci učí se větší stabilitě, získávají přesnější odhad, protože přece jen musí neustále sledovat, kam dopadnou a odhadnout tak správné místo odrazu a dopadu.

Krom toho všeho při hraní stoupá adrenalin s nadšeným pokřikováním mezi skákajícími dětmi. Zároveň posilují své leckdy zlenivělé svaly, pokud dosud jen volný čas trávily před obrazovkami monitorů svých počítačů, tabletů a smartphonů. Dostávají zdravě zabrat lýtkové a stehenní svaly, posilují paže i zádové svaly. Mezi poskakujícími nadšenými kamarády probíhá endorfinová soutěž.

skákající chlapec

Při fyzické aktivitě spojené s duševním uspokojením totiž stoupá automaticky hladina hormonů dobré nálady, tak zvaných endorfinů, které se vyplavují do těla. A kdo toto zažil, například maminky po vydatném cvičení, pak si jistě dokážete představit, co zažívají vaše děti.

A který rodič by nechtěl dopřát svým nejmilejším radost, veselí, bezpečnou zábavu, kterou mohou prožívat i pod vaším skrytým dohledem!

Huawei P20 Lite

Design
Huawei je zákaznicky velice přívětivá značka, protože vždy nabídne za svou cenu úctyhodné výsledky. Ovšem bude tomu tak i u tohoto modelu? Napřed se přesuneme k rozbalení celého zboží, protože krabička a její obsah dělá vůbec první dojem. Nachází se v ní USB-C kabel a rychlonabíječka, což se v každém případě hodí. No a nyní se přesuneme k samotnému vzhledu mobilu. Je stejný jako vyšší řady, ovšem přeci jeden rozdíl tu najdeme. mobilní telefonTím je umístění čtečky otisků na zadní stranu. Tohle řešení je bezesporu levnější, ale funguje bezproblémově. Displej zabírá velkou část přední strany a všechny hrany jsou příjemně zaoblené, takže se můžeme těšit na moderní vzhled, jenž v této cenové kategorii jist potěší. Ale musíme si i zde dávat velký pozor na mechanické poškození, protože oprava není zrovna nejlevnější. Takže zakoupením krytu na Huawei P20 Lite od MódníMobil docílíte maximálního bezpečí. Vybírat můžete opravdu ze široké nabídky různých typů a motivů. Navíc je vše za velice výhodnou cenu. Zároveň takový kryt dodá Vašemu mobilu úplně nový vzhled, jenž Vám bude závidět spousta lidí.rozbitý mobil
Výkon
Samozřejmě musíme vyzdvihnout kvalitu obrazu, protože ta se pyšní hodě slušným rozlišením. Pokud by Vám nevyhovovala barevnost, tak to není vůbec žádný problém, protože v nastavení si lze s těmito parametry hodně vyhrát. V oblasti výkonu nečekejte zázraky, takže ty nejnáročnější hry si prostě na nejvyšší detaily nezahrajete. A druhou stranu se pyšní velice dobrou komunikací pomocí Wi-Fi a Bluethoot. Dále se přesouváme k baterii, jenž má solidní výdrž. Při frekventovaném využití pro ni není problém vydržet celý den bez připojení do elektrické sítě. Poté jistě potěší rychlonabíječka, která nepotřebuje k nabití na plnou kapacitu několik hodin. A ještě nám chybí poslední bod a tím je operační systém. Základem je sice Android, ale nadstavba výrobce poskytne zcela jiný rozměr systému. Vše je přehledné a dostupné, takže se nemusíte ničeho bát.

Top 4 budoucích držitelů zlatého míče

KYLIAN MBAPPÉ
Lze jako prvního zmínit někoho jiného? Ačkoliv je mu teprve 20 let, patří mezi největší hvězdy světového fotbalu. I když se může zdát, že v PSG je ve stínu megahvězdy Neymara, minimálně v posledních měsících je právě on hlavní tváří francouzského klubu. Otázkou je, jak dlouho v tomto týmu zůstane, protože na Mbappého budou pořádat hon všechny top kluby světa. Mbappé je gólový, individuálně skvělý, má výhodu, že hraje za silnou reprezentaci a v budoucích letech bude hrát na vrcholu.
Cristiano Ronaldo
RAHEEM STERLING
Zlobivé dítě anglického fotbalu dospělo a rázem je ze Sterlinga jeden z nejlepších hráčů světa. V současné době je klíčovým hráčem velice silného Manchesteru City. Ten pod Pepe Guardiolou hraje velice ofenzivní fotbal, což Sterlingovi svědčí a manažerovi se odměňuje mnoha kanadskými body. City každoročně hrajou o několik trofejí a Sterling je součástí anglické zlaté generace, od které se v následujících letech očekávají velké věci.
JADON SANCHO
Bývalý odchovanec Citizens vletěl do Bundesligy jako kometa a od prvních dní si jí podmaňoval. I proto patří mezi její největší hvězdy, ač nedovršil ani 20 roků života. Pokud však chce pomýšlet na Zlatý míč, bude muset změnit působiště a začít hrát prim v TOP klubu. To však nebude moc těžké, protože už teď se o Sancha přetahují přední, především anglické, kluby. I Sancho je členem výše zmíněné anglické zlaté generace.
Lionel Messi
VINICIUS JR.
Když za tehdy 16 letého Vinicia dával Real Madrid 45 milionů eur, leckdo si klepal na čelo. Nyní se však ukazuje, že Bílý balet věděl, co dělá. Vinicus loni patřil k nejpříjemnějším překvapením, jinak velice nepovedené sezony královského klubu. Již nyní je jeho cena minimálně dvojnásobná a mladý Brazilec nemá daleko od toho se dostat do základu. Navíc být součástí brazilského týmu také není na škodu, přeci jen na MS nebývá větších favoritů.

 

Jak si zvolit nejlepší skříň

Hodně lidí má před koupí jednu zásadní otázku. Je lepší vestavěná, anebo volně stojící? Každá z nich má zajisté svá pro i proti a lze jen těžko říct, která z nich je lepší. Nakonec stejně zjistíme, že pro každého je vhodnější jiná varianta. Podle ceny je naštěstí poměřovat nemusíte, protože levné skříně najdete u obojího. Bohužel vestavěné je složitější se zbavit, když vám přestane vyhovovat.
černá komoda ložnice.jpg

Hloubka

Volba vzhledu je pochopitelně pouze na vás. Podívejme se ale na to nejdůležitější při výběru, a to je hloubka. Zde jsou asi lepší vestavěné, protože někdy bývají hlubší a většina z nich má posuvné dveře, které šetří spoustu místa okolo. Navíc svůj prostor využívají naplno. Z estetického pohledu platí, že kupodivu větší neznamená horší. Stále je lepší pořídit jednu velkou než dvě samostatné.

Na velikost dávejte pozor

S tím souvisí ale i to, že vestavěné skříně by nikdy neměly být ode zdi ke zdi a od podlahy ke stropu. Vždy kolem nich musí být nějaký prostor, který je ohraničovat. Pokud vám proto velikost místnosti neumožňuje tento extra prostor, raději zvolte solitérní model. Místnost nebude vypadat tak ucpaná, bude vzdušnější a přitom získáte téměř stejné množství úložného prostoru.
žena s květinami v posteli.jpg

Počkáte si?

Obrovskou výhodou solitérních modelů je to, že nemusíte na nic čekat. Změříte si dané místo, vyberete produkt podle vzhledu, materiálu, velikosti a množství poliček a tyčí. A při objednání online ji máte během pár dní doma. Na druhou stranu velké skříně se musí navrhnout, vyrobit a poté je musí odborník sestavit. A to všechno může zabrat i měsíc. Jak rychle ji potřebujete?

Myslete na svůj interiér

Ne do každého interiéru se hodí stejné věci. A nejde jen o jeho velikost, ale také styl. Např. v historických budovách nebo u vintage stylu budou vhodnější solitérní modely. Na druhou stranu v moderních interiérech a v industriálním stylu na tom příliš nezáleží. Ať už máte doma cokoli a máte jakékoli přání, především si volbu dobře rozmyslete. Není totiž jen na pár týdnů.

Vybírejte prvky na svůj stroj pečlivě

Když chcete svůj stroj nějakým způsobem vylepšit, určitě zpočátku hledáte nějakou nepříliš náročnou cestu. Co koupit nové rukojeti? Nebo třeba nalakovat některé prvky na svém stroji? Pokud vám tohle přijde málo, pak je dobré popřemýšlet i o výměně páček. Ty jsou na motocyklu používány opravdu často, dalo by se říct, že naprosto pořád. Používáte je při rozjezdech, při brždění či řazení rychlostních stupňů, a proto jde o velmi významné prvky.

páčky

Mějte na paměti, že tyto prvky jsou poměrně časným problémem při pádech. Stačí totiž špatně spadnout, a páčka se může velmi nešikovně zlomit, a to i takovým způsobem, že vás zraní. Pokud byste chtěli takové situaci předejít, pak se vám určitě zalíbí páčky na motorku, které je možné ohnout. To pomůže nejenom při pádu, ale také při různých úpravách nebo údržbě stroje.

Stačí vědět, co přesně chcete

Je zřejmé, že pro cestovní stroj budete vybírat odlišný prvek než pro závodní nebo sportovní. Faktem však zůstává, že pro svou osobní spokojenost budete potřebovat sortiment, na který se budete moci stoprocentně spolehnout. Proto se nebojte, a pokud máte zájem o nějaký nadstandardní prvek, určitě do něj zainvestujte, popřípadě si jej nechejte objednat. Bude to pro vás opravdová radost mít na svém stroji něco, co má skutečný smysl, což páčka na motocykl rozhodně je, pokud je vybraná správně.

Co všechno může páčka ovlivnit?

Vzhled – velmi často základní důvod, proč lidé do tohoto prvku investují
Funkčnost – pro skutečné závodníky má vliv i samotný tvar
Údržbu – při možnost ohnutí je výhodné mít tento prvek na svém stroji
Bezpečí – ohýbací varianta je bezpečnější a vydrží na stroji déle

páčky na motorku

Hledáte-li opravdu kvalitní obchod, kde byste mohli pro svůj stroj vybrat to nejlepší, pak věřte tomu, že nejlépe se vám bude vybírat na internetu, a to i přesto, že zakoupený produkt nebudete moci hned na svém stroji vyzkoušet.