Muži a domácí práce

Je jen velmi málo mužů, kteří rádi své ženě pomohou s domácí prací. Je jen velmi málo mužů, kteří přijdou domů z práce a sami od sebe se pustí do umývání nádobí nebo vysávání aby si žena pro jednou odpočinula a nemusela všechno dělat ona. Bohužel je něco takového velmi smutné, protože ve vztahu by si lidé měli navzájem pomáhat a to nejen v oblasti problémů ale také v oblasti úklidu.

houba a pěna

Bylo by dobré nastavit si určitá pravidla. Je jasné, že bude zapotřebí nějaký kompromis, ale čím dříve začnete na něčem takovém pracovat, tím uděláte lépe. Mnohdy mohou taková pravidla, která si nastavíte, pomoci a to více, než byste čekali. Někdy to jinak, než tím, že uděláte kompromis, nepůjde, ale je lepší něco takového, než nic.

Můžete to například udělat tak, že jeden týden bude mít na starosti domácí práce muž a druhý týden žena. Něco takového by bylo naprosto ideální, ale ne každý muž na něco takového přistoupí. Právě z toho důvodu to můžete udělat alespoň na dny, kdy jeden den bude mít úklid a mytí nádobí na starosti muž a druhý den žena. I tímto způsobem to může fungovat. Chce to jen společně si sednout a domluvit se, jak to uděláte s fungováním vaší domácnosti, aby vše bylo bez problémů a aby pořád vše nemusela řešit pouze žena.

věci na úklid

Jsou lidé, kteří si myslí, že když muž platí nájem nebo hypotéku, je to to jediné, co by měl dělat a žena by to muži měla vrátit tak, že se bude starat o domácnost. Rozhodně to tak ale není, protože v jedné domácnosti bydlí oba lidé a tak by nebylo na škodu, pokud by někdy muž přiložil ruku k dílu a pomohl.

Všechno je to o tom, jak si nastavíte pravidla. Čím dříve je ale nastavíte, tím lepší to bude. Žena by měla také někdy dělat něco jiného, než jen neustále uklízet. Také si někdy potřebuje po náročném dni odpočinout a ne ihned po příchodu domů mýt nádobí apod.

Zapracujte na něčem takovém.

Muži a jejich závislost

Snad každý z nás má nějakou závislost. Závislostmi ale trpí hlavně muži, než ženy. Jestliže mají ženy nějakou závislost, tak je to v mnohých případech závislost na sladkém. Muži mají těch závislostí výrazně více. Závislost na sladkém se u mužů taky objevuje, ale výrazně méně, než u žen.

Mezi nejčastější mužské závislosti patří závislost na alkoholu, cigaretách, sexu a také drogách. Někteří muži mají k něčemu takovému opravdu velké sklony. Určitě existuje i mnoho výjimek, kteří se věcem, jako je alkohol nebo drogy vyhýbají, ale většina mužů má závislost právě na něčem takovém.

barevné cigarety

Odnaučit se závislosti nemusí být snadné. Někteří lidé ale něco takového zvládnou, jen je potřeba hlavně čas. Odnaučit se člověk může mnohé sám, ale bývá to mnohdy mnohem složitější, než když se člověk přihlásí na odvykačku, kde mu mohou pomoci. Na takovém místě to ale rozhodně nebývá nic jednoduchého a ne všichni to zde po psychické stránce zvládnou.

Člověk se může odnaučit mnohým věcem, ale musí chtít, protože to bez toho aniž by člověk chtěl a hlavně se snažil, nepůjde.

Nesmíte se toho hlavně bát, pokud byste se chtěli závislosti, kterou máte, zbavit. Například zbavit se takové závislosti na cigaretách chce opravdu mnoho času. Po internetu se hodně nabízejí náplasti, které by člověku měly s něčím takovým pomoci. Jestli něco takového funguje, nebo se jedná jen o efekt, vám může říct někdo, kdo něco takového vyzkoušel.

léky na ruce

Jsou lidé, kteří jsou ochotni vyzkoušet vše proto, aby se některých svých závislostí zbavili. Možná, že i vy jste schopni udělat vše proto, abyste se zbavili svých závislostí, ale investovat do některých věcí, které možná ve výsledku ani nefungují, není řešení. Pokud se znáte s někým, kdo se dokázal nějaké závislosti zbavit, můžete se jej zeptat, co mu pomohlo. Pokud by vám doporučil něco konkrétního, i vy můžete danou věc vyzkoušet, protože třeba i vám pomůže.

Se závislostmi se dá něco dělat. Hodně je to ale o tom, jak dlouho byl člověk závislý. Věřte, že bude potřeba hlavně čas, díky kterému bude možné se toho, na čem jste závislí, se zbavit.

Dárek pro vešeho milovaného muže

Výběr a nákup dárků může být skvěle stráveným časem, anebo největší noční můrou. Noční můra přichází zejména v momentu, když musíme vybrat dárek pro muže. To bývá zvlášť velkým oříškem. Pokud nakupování milujete, není nic lepšího, než si vytvořit seznam dárků a nápadů a postupně prohledávat nejrůznější obchody, než narazíte a objevíte, přesně to co se vašim milovaným klukům bude líbit. Ale pokud je nakupování vaší noční můrou a budíte se zpocení ze spánku pod představou dne stráveného v obchodním centru, potom pravděpodobně nebudete nakloněni ani vytvoření seznamu možných dárků.

shopping ba

Nejde jen o samotné nakupování, ale především o to co v dnešní době má dárek představovat. Dárek by měl být jedinečný, promyšlený, abyste ukázali jak toho druhého znáte. Ale není třeba se bát. Tento seznam obsahuje všechny nejlepší a nejzábavnější dárky pro muže.

Ať už je to váš manžel, otec, bratr, děda, dárky pro muže jsou klasickým kamenem prazu pro většinu nakupujících. Co by asi tak mohli chtít? Vždycky říkají, že mají všechno a nic nechtějí.

Ideálně kde začít, je uřízení myšlenek ve své hlavě. Vzpomeňte si jaké koníčky a záliby váš milovaný muž má? Má rád sport? Je to přírodní živel? Nebo jsou spíše hudebně nalazení? Místo, kde začít, je myslet na své koníčky a oblíbené věci. Jsou posedlí sportem? Dávají přednost výletům a tréninkům do přírody? Nebo dávají přednost tomu, aby si doma odpočinuli při poslechu své sbírky rekordů a popíjeli pivo?

V tomto seznamu si najde každý něco pro svého muže!

gift

1) pro outdorové nadšence – venkovní ohniště/ ohřívač
2) pro nadšence do vaření – dárkový box mix pikantního koření

3) pro hudební nadšence – gramofon
4) pro outdorové nadšence – kapesní deka
5) pro cestovatele – přenosná chladící taška
6) pro kancelářské pracanty – balanční deska pro kancelářské křeslo
7) pro věčné spáče – zařízení s bílým šumem
8) pro businessmany – kožená cestovní taška
9) pro sportovce – sportovní hodinky kompatibilní s telefonem
10) pro hudební nadšence – bezdrátová sluchátka
11) pro milovníky vína – dárkový vinný box s výběrem vín