Stres je častou příčinou mnoha problémů. Ať už vás stresuje vaše práce nebo škola, nebo dokonce obojí, možná už na sobě pozorujete následky. Nervové vypětí oslabuje vaši imunitu, takže jste pak často nemocní. Skolí vás kdejaká chřipka nebo viróza, můžete mít horší průběh i u obyčejné rýmy nebo kašle. Nespíš vás také často provází bolesti hlavy a únava. V noci špatně spíte, probouzíte se nebo máte nepříjemné sny a noční můry.

Dalšími příznaky vysokého stresu může být rychlé přibírání nebo naopak ztrácení váhy. Ani jedno není zdravé, a už vůbec ne příjemné. Stres se navíc podepisuje i na vašem vzhledu, vypadávají vám vlasy, horší se kvalita vaší pleti, a dokonce můžete trpět akné nebo vyrážkami.

Mnoho lidí tyto problémy nevědomě ještě zhoršuje nevhodným stravováním, nedostatkem spánku a zejména také nedostatkem pohybu. Pojďme se podívat na to, co můžete změnit a vylepšit.

nezdravé jídlo

První věcí, kterou můžete okamžitě vylepšit je váš jídelníček. Už jen zařazení více ovoce a zeleniny může váš zdravotní stav zlepšit. Vitamíny obsažené v ovoci a zelenině mají přímý vliv na kvalitu našich vlasů a pleti. I proto se do kosmeticky dávají různé výtažky z ovoce. Navíc tím přidáte do jídelníčku více vlákniny, a tím zlepšíte trávení.

cyklista

Dalším, možná ještě důležitějším bodem, je zařazení pravidelného sportu. Pro lidi ve stresu může být nejlepší volbou sport na čerstvém vzduchu. Zejména oblíbená je cyklistika. Pokud nejste zrovna zdatný sportovec, můžete si pořídit i elektrokolo. Nezapomeňte na další kvalitní cyklistické vybavení, jako je přilba a cyklistické oblečení silvini kraťasy.

Posledním bodem bude kvalitnější spánek. Choďte spát vždy přibližně ve stejnou dobu, před spaním nepracujte ani nebuďte na telefonu. Dejte si bylinkový čaj a čtěte si. Pokuste se spát alespoň sedm až osm hodin v kuse.