Hodně lidí má před koupí jednu zásadní otázku. Je lepší vestavěná, anebo volně stojící? Každá z nich má zajisté svá pro i proti a lze jen těžko říct, která z nich je lepší. Nakonec stejně zjistíme, že pro každého je vhodnější jiná varianta. Podle ceny je naštěstí poměřovat nemusíte, protože levné skříně najdete u obojího. Bohužel vestavěné je složitější se zbavit, když vám přestane vyhovovat.
černá komoda ložnice.jpg

Hloubka

Volba vzhledu je pochopitelně pouze na vás. Podívejme se ale na to nejdůležitější při výběru, a to je hloubka. Zde jsou asi lepší vestavěné, protože někdy bývají hlubší a většina z nich má posuvné dveře, které šetří spoustu místa okolo. Navíc svůj prostor využívají naplno. Z estetického pohledu platí, že kupodivu větší neznamená horší. Stále je lepší pořídit jednu velkou než dvě samostatné.

Na velikost dávejte pozor

S tím souvisí ale i to, že vestavěné skříně by nikdy neměly být ode zdi ke zdi a od podlahy ke stropu. Vždy kolem nich musí být nějaký prostor, který je ohraničovat. Pokud vám proto velikost místnosti neumožňuje tento extra prostor, raději zvolte solitérní model. Místnost nebude vypadat tak ucpaná, bude vzdušnější a přitom získáte téměř stejné množství úložného prostoru.
žena s květinami v posteli.jpg

Počkáte si?

Obrovskou výhodou solitérních modelů je to, že nemusíte na nic čekat. Změříte si dané místo, vyberete produkt podle vzhledu, materiálu, velikosti a množství poliček a tyčí. A při objednání online ji máte během pár dní doma. Na druhou stranu velké skříně se musí navrhnout, vyrobit a poté je musí odborník sestavit. A to všechno může zabrat i měsíc. Jak rychle ji potřebujete?

Myslete na svůj interiér

Ne do každého interiéru se hodí stejné věci. A nejde jen o jeho velikost, ale také styl. Např. v historických budovách nebo u vintage stylu budou vhodnější solitérní modely. Na druhou stranu v moderních interiérech a v industriálním stylu na tom příliš nezáleží. Ať už máte doma cokoli a máte jakékoli přání, především si volbu dobře rozmyslete. Není totiž jen na pár týdnů.