Většina lidí si http://w5.siemens.com/web/cz/cz/corporate/portal/home/o_nas/pages/hodnoty.aspx myslí, že stačí, když do bazénu dodávají dostatek chloru a všechno bude fajn, ale tak tomu bohužel není. Bazénové zařízení a hlavně voda v něm obsažená, vyžaduje větší pozornost. Ano, samozřejmě, že dostatečná chlorace je důležitá, aby bazénová voda byla zbavena bakterií a mikrobů, ale je potřeba sledovat i další faktory. Je důležité pravidelně provádět kontrolu bazénové vody za pomocí kvalitních a spolehlivých testerů, které Vám ukazují nejen obsah chloru ve vodě, ale také hodnoty PH vody.

modrá dovolená

Tento druhý faktor je také velmi důležitý pro správnou údržbu bazénové vody. Pokud je v nerovnováze, tedy přesněji řečeno, pokud se zvýší, tak mohou nastat problémy v podobě řas, díky kterým se Vaše bazénová voda změní v nevzhlednou ke koupání se nehodící břečku a Vy budete potřebovat přípravek ph minus, který dané hodnoty zase sníží zpátky do těch správných mezí.

Přípravek PH minus je dobré mít v zásobě i v případě, že ošetřujete bazénovou vodu za pomocí tak zvané salinizační jednotky. Elektrolýza slaného roztoku, která v tomto zařízení probíhá, totiž samovolně zvyšuje tento faktor a tak by se také mohlo stát, že se Vám v bazénu začne objevovat zelený slizký potah na stěnách a dně bazénu a Váš bazén by byl nevhodný ke koupání. Řasy nejsou jen nevzhledné, ale také mohou způsobovat spoustu zdravotních problémů.

vykopaný bazén

Přípravek PH minus vyrovnává hodnoty tohoto faktoru do správných mezí, a proto je důležité jen používat preventivně a ne jen v případě, že jste zjistili jeho nedostatek za pomocí kontroly testerem, anebo až v případě, kdy se Vám začnou objevovat ve vodě řasy. Navíc, pokud už se Vám v bazénu objeví řasy je potřeba použít přípravek proti řasám, tak zvaný algicid a bazén velmi dobře očistit a řasy mechanicky odstranit za pomocí bazénového vysavače či kartáčů a filtrace.