Lidem se i přes jejich sebevětší snahu nejednou přihodí ta nemilá skutečnost, že nemají k dispozici tolik peněz, kolik by jich potřebovali mít. I když někdo pracuje, až se z něho kouří, i když pracuje od nevidím do nevidím, někdy si nevydělá tolik, aby za to mohl dostatečně kvalitně a spokojeně žít. Příjmy našinců přece často nejsou nijak závratné, zato naše nutné výdaje mohou být třeba i pomalu astronomické, a to pak samozřejmě nejde dohromady. Pak už je jenom otázkou času, než nám peníze dojdou a my se tím pádem ocitneme ve finanční tísni.

peníze franky

Nikdo z nás samozřejmě nechce být chudý. To dá rozum. Ale kvůli zmíněné situaci prostě někdy zažívá finanční problémy kdekdo z nás. Leckdo jednoho dne zjistí, že už nemá na to či ono, a to i když by to samozřejmě nutně potřeboval. Peněženka i kapsy jsou prázdné, na účtu není třeba už ani koruna, ba dokonce může mít někdo takový i přečerpanou kreditku, vyčerpaný kontokorent a tudíž zoufalou finanční situaci.

A co teď s tím? Když někdo peníze nemá a nedokáže si je v takové chvíli ani vydělat, je obrat k lepšímu zdánlivě málo pravděpodobný, ne-li přímo nemožný. Zejména pokud se někdo takto osudem zkoušený pokusí získat půjčku od banky a tam se dozví, že ani na tu nemá nárok, protože není bonitní.

peněz jako smetí

Ale zoufat bychom si my lidé ani v podobné situaci neměli. Je tu přece ještě americká nebankovní hypotéka Hypotéka bez registru, a u té je leckdy naděje, že ji člověk v nouzi dostane, i když jinde neuspěl. Protože ta se nabízí výměnou za zástavu nemovitosti, a taková nemovitá záruka umožňuje půjčit i těm, kdo mají nízký příjem, záznam v registrech dlužníků a další problémy.

O takovou nebankovní hypotéku se prostě zažádá a i ten, kdo to viděl doposud černě, může velice rychle potřebné peníze dostat. Není to problém. A s takovými penězi se pak dá leccos napravit, dá se s nimi opět nastartovat normální život.