Muži rádi o ženách říkají, že jsou z Venuše a muži z Marsu. Existují různé známé a otřepané fráze typu čert, aby se v tobě vyznal. Muži si většinou myslí, že ženy jsou velice složitá stvoření, na které by měly existovat příručky. Ale je to opravdu tak? Jsou ženy tak velice složité a záhadné?

Venuše

Ženy na začátcích vztahu dělají většinou, že jsou záhadné. Ale nedělají to, aby se z toho muži zbláznili. Dělají to z toho důvodu, aby měli muži snahu a chtěli tu dotyčnou ženu lépe poznat. Přeci by byla nuda, kdybyste šli se ženou na první rande a hned Vám vše vyzradila. To by nemělo své kouzlo. Ale muži, co vytrvají, tak žena se jim celá otevře a všechna nebo většinu svých tajemství jim svěří. Tak proč si muži myslí, že jsme složité? Asi to bude tím, že když se na muže rozzlobíme a on se nás zeptá, jestli jsme naštvané, tak ve většině případech řekneme, že ne. I když se tváříme jako vrazi. A když muž řekne dobře, tak je to chyba. Neprošel zkouškou. Přeci vidí ten naštvaný výraz a vražedný pohled, ne? Tak přeci nemůže říct dobře. A v tu chvíli se muž naštve, protože si přijde jako ve škole, když má na něco odpovědět. Muž je dotčený, protože si myslí, že žena se mu nechce svěřovat. Ale není to tak. Žena se chce svěřit, co jí trápí, ale chce vidět, že se o ni muž zajímá. A hlavně, že ho zajímá, co jí trápí. Není v tom nic složitého. Složitosti v tom vidí jen muži. 

žena

Dále existují muži, co radí ostatním mužům, že když mluví s ženou, tak když si něco myslí, tak mají říkat pravý opak. Takovou hloupost může opravdu vymyslet jen muž, co nemá s ženami žádné zkušenosti. A ti, co to vyzkouší jsou větší hlupáci, než on. Takže milí muži, jestli máte své křehké protějšky rády, nehledejte v nás žádné složitosti. Stačí se jen pořádně na nás dívat a hlavně poslouchat. Když to dodržíte, ženy budou nejšťastnější.