I když je dnes mnoho lidí, kteří jsou soběstační a pojízdní tak, že se nemusí omezovat jízdním řádem, mnozí ještě pořád dovedou ocenit to, jak prospěšná lidem je veřejná doprava. Služba, kterou lidem nabízí je totiž často více ceněná a vděčná než to, spoléhat se na vlastní vůz a odvoz.
tramvajová zastávka

Pravidelnost linek

Veřejná doprava má velkou výhodu v tom, že se nemusíte příliš omezovat a můžete si vybrat spoj, který vyhovuje vašim požadavkům a časovému harmonogramu. Dnes už je časová dostupnost přepravy na vyšší úrovni, a z toho důvodu nemusíte zbytečně dlouho čekat na to, kdy se budete moct někam přemístit.

Slevy a ceny

Ceny veřejné dopravy nejsou až tak finančně náročné, jak by se mohlo zdát. V porovnání s autem možná minete o něco více, ale ne vždy je to úplně přesné. K dispozici jsou i slevy pro děti, které často jezdí zadarmo, včetně slev pro doprovod na kočárek. Důchodci taktéž často nic neplatí nebo jen minimum toho, co by museli obětovat za volantem.
tramvaj č.9

Rychlost a přesnost

Přeprava, která je vhodná pro veřejnost má velkou výhodu v tom, že nemusíte čekat v kolonách. Hlavně na kolejích se nemusíte zabývat tím, že se díky dopravní špičce zaseknete delší dobu na místě. Zastávky jsou přizpůsobené co možno nejvíce vašim potřebám a místům, které jsou nejvíce vyhledávané proto, aby se na nich člověk mohl dostat.

Pohodlí nebo naopak?

Názory se liší v tom, jestli je veřejná doprava pro lidi pohodlným způsobem přemístění nebo spíše naopak. Jestli v ní budete hledat osobní prostor, pravděpodobně vás skutečnost zklame, ale na druhou stranu je pořád služba, jakou nám doprava různého druhu nabízí pořád komfortnějším řešením než velký provoz a mnoho objížděk na silnicích ve vlastním autě.
Jaké druhy dopravy vyhledávají lidi nejčastěji?
1.     Autobusy– linky jsou už dnes navazující, a tak ani přestup není tak náročný, jak tomu bylo kdysi.
2.     Vlaky– vlakové dráhy se vyzdvihli na vyšší úroveň a přesun vlakem se považuje za jeden z nejrychlejších.
3.      Tramvaje– doprava tohoto druhu nabízí skutečně rychlý přesun ve velkých městech, které se vyznačují největším provozem.