Vždycky jsem si říkala, že když budu dávat ve škole pozor, tak jsem to vyplatí, protože ten, kdo je skvěle vzdělaný, tak si potom může vybrat, jestli půjde pracovat nebo jestli půjde na vysokou školu. Můj sen byl vždycky vysoká škola. Protože moje sestřenice a bratranec měli oba dva vysokou školu ekonomickou a bratranec navíc taky technickou. Ten si udělal dokonce dvě vysoké školy. A chtěl přesně ekonomickou a technickou, protože bratrance hodně baví počítače a práci na počítači, ale taky samozřejmě počítačové hry. Proto taky můj bratranec a taky sestřenice skvěle ovládají informační technologie a počítače obecně. A oba dva moc rádi hrají počítačové hry a já nejsem výjimka. Pamatuji si třeba na legendární hru Nosferatu.

Taky ráda pracuji v kolektivu.

A to byla Nosferatu hra, kterou jsem hrála úplně jako první, když jsem dostala počítač. To ještě nebyla tak moc rozšířená znalost o informační technologii a práce třeba s Excelem anebo různým Wordem. Nyní je to už úplná klasika. A já mohu potvrdit, že ze začátku práce s počítačem a Excelem nebo celkově informační technologií pro mě byla naprosto složitá a nepochopitelná.

Někdy pracuji na home office.

Někdy jsem si říkala, že na vysokou školu kvůli počítači nepůjdu, protože informační technologie absolutně nezvládám. Řekla jsem si, že mi bude stačit ekonomická škola střední. Nakonec jsem to ale nevzdala a nyní mám vysokou školu. A jsem rád, že jsem to zvládla a nevzdala jsem to. A já vám doporučuji, abyste se pořádně naučili na počítači, protože v práci informační technologie budete rozhodně hodně potřebovat. Já jsem si říkala, co bych asi tak dělala, kdybych třeba například vůbec neuměla zacházet s počítačem. kde bych nyní asi tak byla? možná bych asi prodávala v obchodě nebo pekla pečivo. Zajímavá práce. Ale nakonec jsme ráda, že umím s informační technologií práci s počítačem.