Pojďme si říct, že mobilní telefony lidem většinou vydrží méně let než počítače. Mobilní telefony u sebe nosíme pomalu každý den. Ať už do práce, do školy, ven s kamarády, do kina, do restaurace, k lékaři, no prostě kamkoliv. Takže je používáme každou chvíli, co se nám naskytne. Jenže tím každodenním používáním se mobilní telefony opotřebovávají a častokrát i rozbíjí. Nejvíce se rozbíjí iPhone od Apple. Na ty stačí silněji položit další mobil a už se vám může přední či zadní část mobilu rozbít. u Xiaomi, Samsungu a jiných značek mobily vydrží déle.  

it

Pro delší výdrž je dobré mít ochrannou fólii či tvrzené sklo na přední straně mobilu a na zadní straně nějaký kryt či obal. Nejčastěji se mobily rozbíjí, když ho dáte do nabíječky a nabíječka je zapojená v zásuvce na zemi. Pak jdete kolem, zavádíme nohou a strhnete mobil na zem. Dále to jsou nehody ve stylu, že si odložiti kalhoty a vypadne vám z nich mobil, upadne vám omylem mobil, když jdete po schodech atd. Nejhůře to dopadá právě při pádu na schodech, dlaždicích, betonu a podobných místech. Tam už pak záleží na tom, jak moc je přední či zadní strana mobilu rozbitá a zda má cenu dávat mobil do opravny nebo koupit rovnou nový. Dokonce se i stává, že mobilní telefon spadne do záchodu. No, to radši nebudeme rozebírat. Bohužel ale i to se může stát. Nebo jdete přes přechod mobil vám upadne a auto vám ho přejede. To je další z nekonečně mnoha variant. 

it

Proto je dobré si na mobil dávat velký pozor, abyste pak pomalu každý druhý měsíc nemuseli kupovat vy nebo vaši rodiče nový mobil. Pokud víte, že vám mobily často padají, tak si nepořizujte zbytečně drahý mobil, protože to mohou být zbytečně vyhozené peníze, které vám za vaši hloupost nikdo nevrátí. Pokud dospějete k tomu, že je zbytečné kupovat úplně nový mobil a chcete radši nějaký, který už někdo použil, tak to na internetu určitě najdete.