U nás, a nejen u nás na takové situace číhají lidé, kterým se slušně říká zloději. Jak se jim říká neslušně zde psát nelze, jinak by se článek mohl číst až hodně po desáté hodině.

Otázka je pak už jen jedna. Byl to náhodný loupežník, či zkušený poberta, který se specializuje právě na mobily.

V tom prvním případě totiž máme ještě jakous takous naději zasáhnout a něco udělat. Totiž pokud si vůbec krádeže všimneme. Mobil pak lze na dálku zablokovat, vymazat z něj data a také je dokonce dohledat. Ovšem to vše jen tehdy, jsou li tyto funkce v zařízení a je-li telefon používán. Jinak je problém a s telefonem se již asi nikdy neshledáte.

focení mobilem

Druhý případ, totiž ten, kdy mobil čmajzne někdo, kdo se na to specializuje mnoho nadějí nedává. Vůbec k ničemu. Ve velké většině případů má totiž tento loupežník někde skupinku hackerů, kteří zařízení „vycucají“, zneužijí a pak přemažou celé tak, že je jako nové a je prodáno dále.

Bohužel tito „umělci“ se tak dokážou nabourat do kont majitele a vůbec napáchat spoustu škod. Majitel sám nemá mnoho šancí, protože zloděj, který mu mobil ukradl, nesedí někde venku a nečeká na další kořist. Moc dobře ví, co znamená v tomto případě rychlost. Takže než majitel vůbec zjistí, že byl okraden, má již v bance nulu a v horším případě i dluhy na krku.

mobil

V obou případech je skutečně třeba rychlosti. Tím mám na mysli ovšem majitele, ne ty lupiče. Protože ti to vědí. Majitel většinou ne a věc začne většinou řešit až doma. Ztrátu většinou nehlásí ani na policii, i když, musíme si to přiznat, to valný význam nemá. Většinou to policie ani neřeší, protože kdyby měli řešit ztracené mobily, tak nedělají nic jiného.

Takže, vše je jen na člověku samotném, jak se zachová a jak rychle reaguje. Pokud dostatečně rychle, tak v prvním případě přijde jen o mobil a iluze. V tom druhém případě může přijít o více.