·         Pracovní doba
Není to sice jen o pracovní době, ale ta je samozřejmě důležitá. A nemusí jít nutně jen o její zkracování, ale spíše o flexibilitu. Spousta rodičů by totiž například dokázala pracovat ráno, kdyby k tomu dostali příležitost. Školka a škola je stejně od osmi, takže začátek pracovní doby v devět často znamená, že rodiče vyloží děti u školy a pak mají hodinu i více na to, aby se dostali do práce, kde se ale stejně ještě dlouho nic dít nezačne. Takže když se matek a otců zeptáte, jestli by byli ochotni přijít dříve, nejspíše uslyšíte z mnoha úst úlevný souhlas. Další věci je dnes tak populární možnost práce z domova. Tu ocení rodiče zejména v momentech, kdy mají doma malého maroda.
kolegové u stolu.jpg

·         Částečné úvazky
Tady bohužel stojí proti zaměstnavatelům české zákony, které vyžadují, aby šéf platil plné zdravotní a sociální pojištění i za toho, kdo pracuje jen pár hodin týdně. Na druhou stranu, pokud se vám podaří vybudovat si pověst zaměstnavatele, co podporuje rodiny, snadno si pak přitáhnete ty nejlepší, kteří chtějí dělat kariéru, ale nechtějí se kvůli tomu vzdávat času stráveného se svými dětmi.
děvče a otec při malování.jpg

·         Školky
V posledních letech, zejména v souvislosti s bojem o místa ve státních institucích, jsou mezi rodiči velmi žádané firemní školky a jesle. To je spíše záležitost pro větší firmy, kde je rodičů více, ale i menší společnosti mohou svým zaměstnancům pomoci. Jak? Třeba tím, že jim pomohou finančně pokrýt soukromé hlídání, když jim děti nevezmou do státní školky.
rodinná fotografie.jpg

·         Dresscode
Tohle je jeden z těch méně zjevných, ale zejména pro mnoho žen je to dost citlivé téma. Výchova dětí znamená, že zbývá méně času i peněz na péči o sebe, kadeřníka a další služby. Takže pokud nevlastníte zrovna noční klub nebo neděláte manažera hosteskám, nepřehánějte to s požadavky na vizáž. Ono je vážně docela těžké vypadat jako ze škatulky v momentě, kdy máte za sebou tři hodiny spánku.