Určitě se vám už někdy stalo, že jste byli nemocní a jediné, co jste potřebovali, byl spánek, pohoda a klid. Je jasné, že nemoci jsou zákeřná věc a jakmile ji jednou chytnete, musíte se vyléčit. Avšak některé nemoci jako například chřipku můžete mít v tom horším případě i déle než týden, což je opravdu velice nepříjemné. Já jsem měla jednou chřipku (nejspíše to byla chřipka), která trvala přesně měsíc. A to vám opravdu nepřeji zažít. Bylo mně špatně, pořád jsem ležela, nic se mi nechtělo (jenom spát), bolela mě hlava i celé tělo. Nikomu bych tohle nepřála – ani nejhoršímu nepříteli.

m

Problém byl v tom, že čím více jsem se snažila vyléčit, tím více nemocná jsem byla – alespoň mi to tak připadalo. Proto mi opravdu nezbývalo nic jiného, než jen ležet, ležet a ležet. Do toho jsem měla i velký kašel v krku (a já jako alergik mám kašel ještě horší, než normální člověk, asi si to dokážete představit, no hrůza). Proto jsem si fakt jednu chvíli už i začínala myslet, že se z toho nevyléčím. A když vás postihne něco takového, nejčastější otázka je asi ta, jak se z toho dostat. Není to jednoduché, ale zvládnout se to dá. Proto jsem si pro vás sepsala několik tipů a rad, které by vám mohly pomoct k tomu, abyste se zase cítili lépe. 

m

První tip: Pijte čaj

Říká nám to okolo nás úplně každý a slyšíme to naprosto denně – pij čaj, ten ti pomůže a zahřeje tě. A ačkoliv to zní jako klišé, je to tak. Čaj pomáhá k prohřátí celého organismu. Díky němu je pravděpodobnější, že se uzdravíte rychleji.

Druhý tip: Jezte ovoce 

Ovoce je důležitou součástí našeho života a to nejen když jsme zdraví, ale i když jsme nemocní – ba o to více. Ovoce má v sobě totiž vitamínový náboj, díky kterému budete zase o něco rychleji na cestě k vašemu uzdravení. Uvidíte, že s těmito tipy se rozhodně vyléčíte mnohem snadněji.