Nejprodávanějším automobilem na českém trhu se stále drží Škoda Octavia, což je dobrá zpráva. I přesto, že meziročně její registrace klesly. Další velice populární typ Škoda Rapid bude brzy nahrazena typem Škoda Scala. Dalším velice často prodávaným vozem je Wolksvagen golf, což je vzhledem k aktuální kauze o emisích dobrá zpráva. Mezi další patří např. Hyundai i30, Dacia Logan nebo Seat Leon.
škoda octavia combi
Úplně prvním vozem značky Škoda se stala, Škoda Popular. Kdy se mechanici Laurin a Klement spojili se strojírenským podnikem Škoda Plzeň. A v roce 1991 postoupila do vlastnictví firmy Wolksvagen. V dnešní době jsou výrobní závody dva. A to jeden v Mladé Boleslavi a druhý se nachází v Kvasinách. V roce 2018 se dokonce povedlo vyrobit až rekordní počet automobilů a to 886 100 kusů.
Firma, ale neusíná na pomyslných vavřínech a má i vize do budoucna. Ještě tento rok odstartuje elektrická verze vozu Škoda Citigo a Škoda Superb s plug-in hybridním hnacím ústrojím. A v následujícím roce bude uskutečněna studie čistě elektrického konceptu Škoda Vision E.
otevřený kufr Octavie
Co se týče zákaznické věrnosti značce. Češi preferují věrnost tomu co znají. Mají rádi věci, které mají minulost. Jejich loajalita se pohybuje kolem třiceti procent. A to je nejvíc ze všech zemí, kde značka působí. Díky naším věrným obyvatelům se značka Škoda stále drží na špičce. Automobilový průmysl tvoří v České republice až 23 procent celkového exportu. Vyvážíme do celého světa např. Velká Británie, Francie, Španělsko. Dokonce i plat ve firmě Škoda vyšplhal až na 40 865 korun měsíčně, což převyšuje průměrný měsíční plat a počet zaměstnanců ve firmě dosahuje 22 932 kmenových zaměstnanců.
Takže největší oblíbenosti stále děkujeme značce Škoda, která nás už 124 let provází světem motoru a vymýšlí stále nové inovace. Pro náš komfort. Děkujeme